Nieuws

Latest NEWS from London

02-02-2012

Lees meer

Verse Beats 2.0: een succes

01-02-2012

Lees meer

Verse Beats 2.0 in de Sugar Factory

27-01-2012

Lees meer

Slammen in een andere taal!

15-12-2011

Lees meer

Jongeren in Museum de Fundatie

10-12-2011

Lees meer

En de winnaars zijn....

08-12-2011

Lees meer

Meer Licht inspireert Zwolse jonge ‘dichters’

24-11-2011

Lees meer

« Nieuwer  |  Ouder »
Nieuws archief:
2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006

Poëzie uit de middeleeuwen

12-05-2010

Scholieren van het Spinoza Lyceum en het Bredero College maken kennis met poëzie uit de middeleeuwen. Aan de hand van een vertelling van dichters Maria van Daalen en Liesbeth Lagemaat maken zij een reis door de tijd naar avonden op kastelen met ridders, jonkvrouwen en poëzie die vooral over liefde gaat. Vervolgens schrijven de jongeren, onder leiding van docenten van School der Poëzie, hun eigen gedicht. De beste gedichten dragen de jonge ‘dichters’, aangemoedigd door hun klasgenoten, zelf voor tijdens een wervelende PoëzieRevue in theater van `t Woord op dinsdag 18 mei.

Jury en prijzen

Een professionele jury beoordeelt de gedichten en bepaalt wie er in de prijzen vallen. Voorzitter is dichter, schrijver en illustrator Ted van Lieshout. De jury bestaat verder uit dichters Maria van Daalen, Liesbeth Lagemaat en Rene van Stipriaan (ovb). Van Daalen is drs. Nederlandse Taal- en Letterkunde met als specialisatie middeleeuwse hoofse liedkunst, met gedegen kennis van middeleeuwse handschriften en muziek. Liesbeth Lagemaat studeerde Nederlands en Taal- en Literatuurwetenschap. Van Stipriaan studeerde Nederlandse Taal- en Letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam. In 1995 promoveerde hij aan dezelfde universiteit op komisch toneel in de zeventiende eeuw.
 

Gruuthuse-handschrift, de inspiratiebron…
Van Daalen en Lagemaat ontwikkelden samen met School der Poezie een programma waarin zij gedichten en tekstfragmenten uit de middeleeuwse Letterkunde presenteren (in de oorspronkelijk taal en waar nodig hertaald in eigentijds Nederlands) met een vertelling uit het Gruuthuse-handschrift (1375) als raamwerk. Het gaat over een minnaar die droomt en in zijn droom gaat wandelen en zijn geliefde tegenkomt. Het verhaal bevat teksten en tekstfragmenten vanuit talrijke middeleeuwse bronnen. Beide dichters hebben een heel eigen manier van voordragen waardoor de teksten tot leven komen. Het Gruuthusehandschrift is een hoogtepunt uit de middeleeuwse cultuurgeschiedenis van de Lage Landen en vormt voor de jongeren de inspiratiebron bij het schrijven van hun eigen gedicht.

PoëzieRevue
De voordrachten worden afgewisseld met middeleeuwse entr'actes van musici, dansgroep en dichter.

Datum: dinsdag 18 mei 2010
Aanvang: 13.30uur
Locatie: Theater van `t Woord (Openbare Bibliotheek Amsterdam, Oosterdokskade 143)

Toegang gratis, reserveren noodzakelijk: info@schoolderpoezie.nl of 020-3307817.

 


Blind

De valk zo blind als de vrouw
die hem vasthoudt
De vrouw blind van angst
en concentratie
lippen strak door het harde ademen
en een jurk als een schaduw
om haar heen
De angst die donkerblauw kleurt
in de lijnen van haar gezicht

Wouter Scheunhage H4F Bredero College

 

 

 

 

 

15-02-2012
15:30 VERSRevue in Schouwburg NTGent

22-02-2012
11:00 Voorronde Y'POETRY in Theater van 't Woord, Amsterdam

22-02-2012
14:00 Voorronde Y'POETRY in Theater van 't Woord, Amsterdam

02-03-2012
11:00 Voorronde Y'POETRY in Londen, Criterion Theatre

02-03-2012
14:00 Voorronde Y'POETRY in Theater an der Parkaue, Berlijn

02-03-2012
14:00 Voorronde Y-POETRY in Londen, Criterion Theatre

02-03-2012
18:00 Voorronde Y'POETRY in Theater an der Parkaue, Berlijn

05-03-2012
14:00 Voorronde Y'POETRY in De Studio, Antwerpen

Bekijk de hele agenda