Poëzie Debat & Essay in Perdu
De jongeren van het HLW en het OSB kregen les in debatteren over poëzie, en schreven essays rondom gedichten. Op 7 april kwamen zij samen in Perdu in Amsterdam, voor spetterende debatten en ontroerende poëzie. De middag werd gepresenteerd door Rick de Leeuw en dichter Andy Fierens trad op.
In drie verschillende rondes namen de jongeren het tegen elkaar op. Zij debatteerden over stellingen zoals 'Dichters hebben een maatschappelijke verantwoordelijkheid' of 'Herhaling in een gedicht is saai.' Met goed voorbereide argumenten en goed luisteren voerden zij discussies.
De jury bestond uit filosofie student en dichter Brenno Mulder, en poëzieliefhebber Joost Ouweneel. Zij luisterden oplettend naar de debatten en kozen het beste essay.
Het winnende essay, 'Vrouwelijke Einsteins' van Chaimae van het HLW, is hier te lezen. Een politiek essay vanuit het persoonlijke geschreven.
Ook kozen zij de twee beste debaters: Asila van het HLW en Salma van het OSB. Zij streden in een slotdebat waarin zij goed luisterden naar opponenten, sterke argumenten hadden voorbereid en die ze met kalmte over wisten te brengen.